Po búrlivej nedeli si obyvatelia najmä stredného a východného Slovenska opäť nevydýchnu. Od západu sa k nám približuje studený front, ktorý sa pri styku s vlhkým a teplým vzduchom opäť prejaví intenzívnou búrkovou činnosťou. Nie sú vylúčené ani extrémne prejavy počasia ako je silný nárazový vietor, intenzívny lejak, krupobitie, výrazná blesková aktivita. Búrkové systémy sa môžu nad pohoriami formovať aj do supercelárnych štruktúr. Preto je vydaná aj výstraha 2. stupňa na SHMÚ pre hornaté stredné Slovensko a východnú časť, kde je smer pokračovania. Tu je riziko búrok až 50%. ESTOFEX vydalo tiež 2. stupeň extrémnych prejavov nad V a stredným Slovenskom. Tento stupeň nevylučuje ani vznik tornád.
Počas letných dní je najväčším rizikom na horách zle vyhodnotená meteorologická situácia. Búrková činnosť, blesky, intenzívne dažde vedia na horách nie len znepríjemniť pohyb, ale dokážu nám zmeniť život v jednej sekunde.. Hovorí sa, že neexistuje zlé počasie, ale len zle pripravený človek. V mesiacoch júl a august som pripravil možnosť zúčastniť sa meteo prednášky v prírode každý utorok. Prihláška a bližšie informácie tu:

Ak by ste mali záujem o detailnejšie poznatky z glaciológie, vzniku a vývoja ľadovcov v Tatrách, môžete sa prihlásiť na tzv. štvrtkové exkurzie vo Vysokých Tatrách, kde si toho povieme veľa o ľadovcoch v Tatrách, ich formovaní a vytváraní súčasného reliéfu, ale aj živote dobového človeka v Tatrách. Prihláška a bližšie informácie sú tu:
